Kiralık Psikolog Ofisi Odaları

Psikolog Ofisi Açmak
8 Şubat 2017
Paylaşımlı Ofis Kullanımı
13 Nisan 2017

Kiralık Psikolog Ofisi Odaları

Her psikolog danışanına en iyi hizmeti vermek onu en iyi şekilde memnun etmek ister. Bu yüzden psikoloğun hizmet verdiği yerin iyi bir yer olması çok önemli bir noktadır. Hem psikoloğun hem danışanın rahat etmesi ve terapiden beklentinin karşılanması hususunda danışanın da terapistin de aradığı ilk özellik seansın yapıldığı yerin rahat ve huzurlu bir yer olmasıdır. Biz de Mental Ofis olarak bunun öneminin farkında olan işini en iyi şekilde yapmak isteyen kişiler olarak hem danışanlarımızı hem psikologlarımızı mutlu etmek ve isteklerini karşılamak amacıyla hayalini kurduğumuz paylaşımlı ofis konseptini yarattık. Bu konseptte önemsediğimiz en önemli şey karşılıklı memnuniyet ve paylaşımın olması artarak devam etmesidir. Bu noktada kiralık psikolog ofisi konseptiyle sizlere en iyi desteği vermeye çalışıyoruz.

Terapi Odası Kiralama

Danışan sayınız az ise, süpervizyon sürecindeyseniz ve danışan almak için bir ofise ihtiyacınız varsa ya da saatlik  kiralık oda imkanı arıyorsanız paylaşım ofis konsepti tam da aradığınız hizmet olacaktır.

Bir Psikolog Ofis Nasıl Olmalıdır?

Terapi odasının ısısı ne çok fazla ne de az olmalıdır. Odanın ısısı ayarlanırken danışanın üşüyeceği kadar soğuk olmamasına terleyecek kadar da sıcak olmamasına dikkat edilmelidir.

Seçilen mobilyalar açık renkte rahat ve modern olmalıdır.

Oturma düzeni oluşturulurken terapist ile danışan arasında 1,5-2 metre kadar mesafe bulunmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca her iki koltuk da aynı yükseklikte olmalı ve oturulduğunda göz teması kurulabilmesine imkan sağlanmalıdır.

Oda içerisinde hem danışanın hem psikoloğun uzanabileceği mesafede bir sehpa bulunması ve üzerinde de su,mendil gibi temel ihtiyaçların bulundurulması gerekir.

Odaların ses yalıtımı çok önemlidir. Terapi esnasında danışanın sesinin dışarı gitmemiş olması gerekir.Oda ve duvarların ses geçirmemesi ve odaya giden koridorun sadece danışanların girebileceği şekilde düzenlenmesi gerekir.

Temiz, ferah ve ulaşımı kolay olmalıdır.

Danışan ve terapistin her türlü ihtiyacı en küçük ayrıntısına kadar hesaplanıp karşılanmalıdır.

Saatlik Oda Kullanımı Seçeneği

Bazı psikologlar aylık değil de saatlik oda kullanımını tercih ederler. Saatlik oda kullanımına ihtiyacınız varsa Mental Ofis’te bu hizmetten en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Danışan almaya başlamadan önce gelip merkezi ziyaret ederek hizmet sunulan alanı görebilir ve bütün taleplerinizi açıkça dile getirebilirsiniz. Böylece istediğinizi çalışma ofisine sahip olabilir danışanlarınıza gönül rahatlığıyla hizmet verebilirsiniz. Saatlik oda kullanımı terapistin istediği gün ve saate uygun en iyi seçenek belirlenerek ayarlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir