Psikolog Ofisi Açmak

Psikolog Ofisi Nasıl Olmalı ?
23 Ocak 2017
Kiralık Psikolog Ofisi Odaları
10 Nisan 2017

Psikolog Ofisi Açmak

Processed with VSCO with f2 preset

Psikolog olmak isteyen, Psikoloji okuyan birçok kişi ofis açmayı hayal etmiştir. Fakat genellikle insanlar bu konuda yeterli bilgiye sahip değillerdir. Uzaktan bakılınca bir psikolog ofisi açmak çok kolay gibi görünse de, birtakım zorlukları vardır.

Her mezun olan psikolog kendi ofisini açabilir mi?

Terapistlik için 4 yıllık eğitim yeterli değildir. 4 yıllık psikoloji lisans eğitimi tamamlandıktan sonra, seçilecek alan ile ilgili yüksek lisans yapmak gerekir.

Ofisinizi seçerken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Belirli bir bütçeniz var ve ofis açmakta kararlıysanız ilk yapmanız gereken ofisinizi açacağınız konumu belirlemektir. Nasıl bir kitleye hitap edeceksiniz? Ofisiniz, merkezi bir konumda işlek bir caddede mi yoksa daha sakin bir konumda mı olmalı? Bunlara karar verdikten sonra ofisinizin bulunacağı binaya, kaçıncı katta olabileceğine ve en önemlisi vereceğiniz hizmete uygunluğuna karar vermelisiniz. Hem sizin hem de danışanlarınızın konforlu ve rahat bir seans geçirebilmesi için ofisinizde kullanacağınız mobilyalara, kaç oda bulunacağına, odaların bekleme salonu ile uzaklığına dikkat etmeniz gerekir. Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgiler için “Psikolog Ofisi Nasıl Olmalı?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Masa, Bir Sandalye, Bir Koltuk ve Bir Oda!

Yazının başında da belirttiğim gibi ofis açmak pek de kolay değil. Psikolojik Danışmanlık Merkezi açmanın maliyeti ortalama 35.000 TL civarındadır. Maliyet olarak da düşündüğünüzde eğer aylık yaptığınız görüşmeler 80 seanstan az ise oda  kiralamak sizin için daha uygun olacaktır. Sizin de aslında ihtiyacınız olan şey bir masa,bir sandalye, bir koltuk ve bir oda mı? O zaman Paylaşımlı Mental Ofis tam size göre!

İster uzun süredir danışan gören deneyimli bir psikolog olun, ister yeni mezun bir psikolog, ister bir koç… Paylaşımlı Mental Ofiste seçtiğiniz odalardan birinde danışanlarınızı karşılayabilir, rahat ve huzurlu bir ortamda seanslarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Siz de Paylaşımlı Mental Ofis ortamında bulunmak, oda kiralamak istiyorsanız detaylı bilgiler için sitemizi inceleyebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir