Oyun Odası Paylaşımı

Paylaşımlı Ofiste Neleri Paylaşıyoruz?
15 Eylül 2017

Oyun Odası Paylaşımı

Çocuk Terapi Odası

Çocuk terapisi çalışmayı seçen danışmanların çocukları anlayabilmek adına onları etkileyebilecek birçok arka plan konularını araştırması ve gözlemlemesi gerekebilir. Basit bir ofis yetişkinlerle yapılan çoğu terapi için yeterli olabilirken çocuk terapisinde çocuklar daha az sözlü daha çok aktiviteli olarak çocuk terapisi alanlarında daha iyi gözlemlenebilir ve keşfedilebilir. Bu yönleriyle çocuklar benzersiz bir danışan grubudur. Bu gözlem ve çıkarımlara bağlı araştırmalar çocukların davranışlarının en iyi şekilde gözlemlenebildiği çocuk terapi odalarında ve oyun terapisi odalarında yapılabilir. Oyun odalarında danışmanlar çocukların ortaya çıkan davranışlarını daha rahat gözlemleme şansı bulur. Bu bağlamda çocuklarla çalışılacak terapi odası, oyun odası gibi fiziksel çevrenin düzeni ve terapötikliği önemlidir.

Çocuk Terapi Odası Nasıl Olmalıdır?

Çocuk terapisi odaları ve oyun terapisi odaları çocuklarla iletişimi güçlendirecek, onların davranışlarının rahatça gözlemlenebilmesine katkıda bulunacak, çocukların oyun terapisi ve diğer ifadesel teknikler ile öğrenimlerini sağlayacak yapıda olmalıdır. Çocukların dikkati rahatça dağılabildiğinden çocuk terapisi odalarının gürültüden uzak şekilde tasarlanması önemlidir. Bununla birlikte odanın dizaynında karmaşıklıktan kaçılmalı ve ferah, aydınlık ve huzur verici bir dizayn tercih edilmelidir. Kullanılacak renklerde gözü yormayacak, çocukların ilgisini oyun terapisi için çekebilecek pastel tonlar tercih edilebilir. Oyun terapisinde kullanılacak oyuncakların çocukların erişebileceği yerlerde olması çocukların öz yeterliliğini kuvvetlendirebilmek açısından çok önemlidir.

Kiralık Çocuk Terapisi Odası

Çocuk terapisi odalarının çocuklara uygun ve terapötik şekilde tasarlanmış olmaları çok önemlidir. Bu bağlamda danışmanlar çocuk terapisi odaları ve oyun terapisi odaları gibi paylaşımlı oda hizmetleri olan ofislerle çalışabilirler. Paylaşımlı oda ve paylaşımlı ofis konsepti son zamanlarda oldukça talep alan bir konsepttir. Danışmanlar ihtiyaçlarına göre yaratacakları zaman çizelgelerine uygun olarak dönüşümlü şekilde paylaşımlı terapi odalarını kullanabilmektedirler. Bu sistem danışmanlara çalışmalarını gerçekleştirmek adına ekonomik ve zahmetsiz bir yol sunmaktadır. Çocuk terapisi yapan danışmanlar çocuklar için tasarlanmış bu terapi odalarını kiralayıp seanslarını paylaşımlı oyun odalarında yapabilirler. Bu sayede hem minimum zahmete girerek hem de ekonomik bir seçenek ile terapileri için uygun, kaliteli, terapötik alanlara ulaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir